Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nie działają spryskiwacze szyb i lamp oraz podgrzewanie lust

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nie działają spryskiwacze szyb i lamp oraz podgrzewanie lust

    matwrc, ja dostalam gumowe :szeroki_usmiech
    Tomek

  • #2
    Nie działają spryskiwacze szyb i lamp oraz podgrzewanie lust

    Czesc
    Wczoraj przyprowadziłem z Niemiec Octavke II 06 rocznik. Jednym słowem zmieniłem octavie 1.9 TDi z 99 roku na młodszą. Podczas jazdy spryskiwacze działały normalnie przez 80 % drogi. Silnik spryskiwaczy w ogóle nie pracuje, nie słychać żadnego buczenia. Bezpiecznik 42 jest sprawny. A klapki od spryskiwaczy reflektorów nie domknęły się jest jakieś 3 mm odstępu. Co jeszcze można sprawdzić co to może być?
    Nie działaja mi także podgrzewanie lusterek i przedniej szyby. Też nie wiem co może być problemem bezpiecznik także sprawdziłem. Jest jakas inna puszka z bezpiecznikami? Podpowiedzcie coś Z góry dziękuje.

    [ Dodano: Sob 16 Sty, 10 15:01 ]
    Słychać ze przekażnik działa.

    Komentarz


    • #3
      Łukasz K, to może być dużo rzeczy.

      1. Uszkodzony styk od spryskiwacza szyby w manetce ( wtedy spryski lamp też nie będą działały, bo włączają się co 5 spryskanie szyby ). BTW. Czy spryskiwacz tylnej szyby działa?

      2. Przekaźniki pod kierownicą; ale wtedy, jeśli nie działa też tył, to był by straszny pech, bo w sumie są dwa przekaźniki dla szyb i trzeci dla reflektorów.

      3. Uszkodzenie pompki/pompek ( są dwie w zbiorniku ).

      4. Brudy w zbiorniku z płynem zablokowały wirnik pompki i dysze sprysków lamp.

      5. Dziadowski płyn do spryskiwacza, który zamarzł i zablokował pompki/dysze.


      Co do grzania lusterek to może być uszkodzony włącznik ( ten na drzwiach ).
      O ile mi wiadomo w OII nie ma opcji podgrzewania przedniej szyby...

      Najlepiej było by podpiąć VAG-a i sprawdzić czy czegoś nie pokaże. Jeśli nie to trzeba wykonać VAG-iem testy elektryczne pompek sprysków.
      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

      Komentarz


      • #4
        Kurcze fajnie by było gdyby to zamarzł płyn ale nie sądze zeby Niemcy mieli dziadowski płyn. Zresztą nie było tak zimno. Zresztą nie słychać w ogóle silników. żeby pracowały.
        A jak sie dostać do silników? Sprawdze czy wogóle pompy dostaja zasilanie. Czy macie jakiś schemat instalacji?


        To na drzwiach jest jakiś włącznik!? Sory mam to auto dopiero 24 godziny To ten może od regulacji kąta położenia lusterek? A jak się włącza ogrzewanie lusterek? A nie ma tu czegoś takiego jak w octavii I że jak sie włączy ogrzewanie tylnej szyby to przy okazji podgrzewają się od razu lusterka?
        Jest u mnie podgrzewana przednia szyba tak jak w fokusie. Mam tzw pakiet zimowy.
        A działa jak w maluchu :?

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Łukasz K
          A jak sie dostać do silników? Sprawdze czy wogóle pompy dostaja zasilanie. Czy macie jakiś schemat instalacji?
          wyjm kratke kole halogenu - poźniej pokaza Ci sie dwa troxy odkrecasz je i juz widzisz zbiornik od sprysków. Ale musisz miec cos nie tak raczej z manetka, bo sa dwie pompki kótre Ci nie chodza.
          Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Łukasz K
            A jak sie dostać do silników? Sprawdze czy wogóle pompy dostaja zasilanie. Czy macie jakiś schemat instalacji?

            TUTAJ masz fotki położenia pompek.


            Co do włącznika ogrzewania lusterek to jest to właśnie ten do regulacji ich położenia. Trzeba przekręcić ( nie przeginać ) gałkę do przodu ( tak jak przełącza się lewe/prawe tylko trochę mocniej ).

            BTW. Naprawdę masz oryginalnie taką przednią szybę jak Fordy ( z cieniutkimi drucikami )?
            Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
            Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Łukasz K
              ale nie sądze zeby Niemcy mieli dziadowski płyn.
              nie mylisz się kolego, tu też można gówno kupić.
              miałem podobny problem...nie domykał się lewy spryskiwacz przy tych mrozach. ja go dopychałem ręką do zderzaka. mrozy zelżały i wszystko działa jak trzeba.
              Co jeszcze można sprawdzić co to może być?
              jest jeszcze coś takiego jak "układ zmywania reflektorów", sprawdź jego bezpiecznik, z tego co pamiętam to numer 36 :wink:

              Komentarz


              • #8
                [quote="Łukasz K"] ... nie sądze zeby Niemcy mieli dziadowski płyn... [quote]

                A ze niby co - Niemcy to kraina idealu ???? Oni tez maja Lidla ... itd.
                A jak zamarza paliwo diesla w czasie jazdy to jaka masz wtedy teorie?

                Zima, mroz to potega. Sproboj przetrzymac moze autko w grzanym garazu zeby wyeliminoeac jednak to ze moze zamarzl. Pozniej szukaj po jakis stykach, bezpiecznikach, silniczkach.

                Ale mimo wszystko gratuluje autka, niech Cie bezpiecznie wozi.
                <<>> MACIEJ <<>>
                Moje Autko - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33986 - Zapraszam

                Komentarz


                • #9
                  No i co ja mam wam odpisać...........?

                  Płyn zamarzł!!!
                  Wstawiłem na noc do garażu kolegi i rano spryskiwacze zaczęły działać... ale jaja.

                  Tylko nadal nie ziała mi podgrzewanie lusterek.
                  Próbowałem z włączonym podgrzewaniem przedniej szyby, tylnej, i przedniej i tylnej. Lusterka mam zimne, bezpieczniki sprawne. Macie może jakiś schemat tej instalacji?

                  Komentarz


                  • #10
                    Łukasz K, ogrzewanie i sterowanie lusterek podłączone jest pod sterownik drzwi ( ten zespolony z silniczkiem do podnoszenia szyb). Najpierw trzeba by sprawdzić VAG-iem czy w drzwiach są zakodowane podgrzewane lusterka. Potem sprawdź czy dochodzi napięcie do samych grzałek w lusterku. Trzeba delikatnie podważyć palcami szkło lusterka ( od strony szyby ) i powinno zeskoczyć z zaczepów, folia grzewcza jest przyklejona od spodu i podłączona dwoma stykami. Włącz ogrzewanie lusterek, i zmierz miernikiem czy pojawia się napięcie ( jak nie masz miernika to dołóż do styków ogrzewania żaróweczkę od pozycji ). Czasami te styki potrafią zostać zżarte przez korozję ( stałe napięcie + woda < szczególnie słona w zimie > = elektroliza ). Jeśli brak napięcia to trzeba by rozebrać tapicerkę drzwi i sprawdzić czy tam nie ma jakiś problemów ( chociaż to mało prawdopodobne, bo poza grzaniem pojawiły by się wtedy pewnie problemy z podnoszeniem szyb, oświetleniem, centralnym, itd ).
                    Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                    Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                    Komentarz


                    • #11
                      Co do włącznika ogrzewania lusterek to jest to właśnie ten do regulacji ich położenia. Trzeba przekręcić ( nie przeginać ) gałkę do przodu ( tak jak przełącza się lewe/prawe tylko trochę mocniej ).

                      W O2 podgrzewanie lusterek włącza się tak, jak napisał kowal 2002, a nie przyciskiem podgrzewania tylnej szyby czy nawiewu na przednią
                      Moja była "Czarnula" O2 (swap 2.0 FSI)
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33422

                      Komentarz


                      • #12
                        Re: Nie działają spryskiwacze szyb i lamp oraz podgrzewanie

                        Zamieszczone przez Łukasz K
                        Czesc ...
                        Nie działaja mi także podgrzewanie lusterek. Też nie wiem co może być problemem bezpiecznik także sprawdziłem. Jest jakas inna puszka z bezpiecznikami? Podpowiedzcie coś Z góry dziękuje.
                        Witam
                        Kolego jak poradziłeś sobie z niedziałającym podgrzewaniem lusterek?
                        Bo mam to samo.

                        [ Dodano: Sob 28 Kwi, 12 20:25 ]
                        Rozmontowałem swoje lusterka, okazało się, że u mnie prąd dochodzi, czyli styki są w porządku, ale maty grzewcze już przegnite. Po wyciągnięciu szkła, wkład rozpadł mi się na dwie części, szkło lustra i osobno mata wraz z plastykowym uchwytem.
                        Próby działania instalacji przeprowadziłem za pomocą lampki podświetlania schowka pasażera. Łatwo się ją demontuje i ma takie same konektory / styki do podłączenia kabli.

                        Tak dla ścisłości, bo wiele osób pisze w różnych forach, że lusterka działają tylko po załączeniu tylnej szyby - nieprawda! Przynajmniej u mnie nie ma to znaczenia. Co ciekawe po załączeniu lusterek mój "próbnik" (podłączona lampka) świeciła przez około minutę potem zgasła i świeciła pulsacyjnie, podejrzewam jakieś zabezpieczenie przeciw przegrzaniu?

                        Wkłady nowe zamówione.
                        Dziękuję za uwagę, mam nadzieję, że komuś pomoże mój temat.

                        Komentarz


                        • #13
                          Przestaly dzialac spryskiwacze przedniej szyby, tylna dziala, przyczyny ?
                          Objaw byl taki ze mniejszalo sie cisnienie, na koniec poleciala piana.
                          Moje 1 podejrzenie - skonczyl sie plyn, ale kontrolka sie nie palila, a tylna dziala.

                          Moze jakis syf sie nazbieral co myslicie ? :evil:

                          [ Dodano: Nie 15 Lip, 12 14:41 ]
                          ciekawe po dolaniu plynu znowu dzialaja :shock:
                          zeby bylo smieszniej : kontrolka sie nie zapalila, spryskiwacz tylnej szyby dzialal co wyklucza brak plynu w zbiorniczku
                          dziwne rzeczy :lol:

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X